Najwspanialsze wspomnienia zaklęte w klejnocie...

Jeżeli reprezentują Państwo Krematorium lub Zakład Pogrzebowy - zapraszamy do współpracy. Zanim jednak włączymy Państwa Zakład do sieci naszych Partnerów, chcemy mieć pewność, że najwyższe profesjonalne standardy i wartości etyczne, tak istotne w tej branży, rozumiemy i postrzegamy jednakowo.

Diament stanowi najpiękniejszą formę krystaliczną węgla. Żaden inny kamień szlachetny nie dorównuje mu twardością. Przetrwał miliardy lat, opierając się siłom natury, by olśniewać swym pięknem i blaskiem. W tej części serwisu prezentujemy Państwu garść podstawowych wiadomości o tych wyjątkowych klejnotach.

Dla PartnerówDIAMENTY VIOLETTY VILLAS

…ZRODZONE Z MIŁOŚCI

 

 

Kliknij na obrazek aby powiększyć

Firma ONE Diamonds® otrzymała niezwykłe zamówienie stworzenia dla rodziny Violetty Villas dwóch wyjątkowych kamieni szlachetnych – Diamentów Pamięci. Oba są w odcieniu zieleni – odcieniu koloru symbolizującego nadzieję. Powstały z kosmyka włosów divy i stanowią unikalną pamiątkę po Jej pełnym barw życiu. W diamentach została zaklęta już na zawsze cząstka wielkiej gwiazdy, bo to właśnie z Niej w całości powstały. Swym pięknem i blaskiem przypominają najpiękniejsze chwile życia Violetty Villas.

Cząstka ukochanej osoby utrwalona w najprawdziwszym diamencie jest unikalną szansą uwiecznienia wygasłego doczesnego życia i tchnięcia go w diament. Nadzwyczajny klejnot pełen pozytywnych emocji oraz wspaniałych wspomnień pomaga i wspiera w traumie po utracie bliskiej osoby. To także odbicie codziennych chwil radości, które bliscy spędzali ze zmarłą osobą.

 

 

Przez 6 tygodni po śmierci divy tworzone były z kosmyka Jej włosów Diamenty Pamięci. Z pobranej próbki uzyskany został węgiel, który poddano działaniu dodatkowych procesów, w wyniku czego stał się grafitem – jego czystszą formą.

Materiał uzyskany w ten sposób przekształcono w dwa piękne diamenty. Powstawały one kilka tygodni w specjalnych prasach symulujących warunki panujące w płaszczu ziemi na głębokości 150 kilometrów.

Atomy węgla pochodzącego z kosmyków włosów Violetty Villas jeden po drugim łączyły się z diamentowym ziarenkiem – w ten sposób diament „rósł“. Po osiągnięciu odpowiednich rozmiarów surowe klejnoty zostały oczyszczone i poddane szlifowaniu, aby móc rozpocząć nowe życie błyszcząc świetlistymi refleksami.

Jeden z diamentów przeznaczony zostanie do sprzedaży. Uzyskany dochód przekazany będzie w części na sfinansowanie rzeźbionego ręcznie pomnika nagrobnego gwiazdy.

Drugi klejnot będzie pamiątką rodzinną. Syn Violetty Villas – Krzysztof – pragnie oprawić diament w krzyżyku, aby móc nosić go na piersi. Wiecznie żywe wspomnienie i prawdziwa cząstka matki będą towarzyszyć mu już zawsze – blisko serca.