Najwspanialsze wspomnienia zaklęte w klejnocie...
Współpraca

Jeżeli reprezentują Państwo Krematorium lub Zakład Pogrzebowy - zapraszamy do współpracy. Zanim jednak włączymy Państwa Zakład do sieci naszych Partnerów, chcemy mieć pewność, że najwyższe profesjonalne standardy i wartości etyczne, tak istotne w tej branży, rozumiemy i postrzegamy jednakowo.

Zapraszamy do współpracy
Czym są diamenty?

Diament stanowi najpiękniejszą formę krystaliczną węgla. Żaden inny kamień szlachetny nie dorównuje mu twardością. Przetrwał miliardy lat, opierając się siłom natury, by olśniewać swym pięknem i blaskiem. W tej części serwisu prezentujemy Państwu garść podstawowych wiadomości o tych wyjątkowych klejnotach.

Więcej o diamentach

Dla PartnerówWAŻNE PYTANIA-FAQ

PONIŻEJ PREZENTUJEMY NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA. ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZĄ SEKCJĄ POMOŻE PAŃSTWU W UZYSKANIU PODSTAWOWYCH ODPOWIEDZI.

1. Co to jest „Diament Pamięci”?
2. Co o kremacji mówi Kościół?
3. Co o Diamentach Pamięci mówi Kościół?
4. Co znaczy, że diament jest spersonalizowany?
5. Czy rozmiar diamentu zależy od ilości użytego popiołu lub wielkości kosmyka włosów?
6. Dlaczego diamenty ONE Diamonds® są tańsze niż diamenty w sklepach?
7. Ile popiołów potrzeba do wykonania diamentu i co będzie z ich nadmiarem?
8. Czy można stworzyć diament z prochów osoby zmarłej dawno temu?
9. W jakiej kolorystyce występują diamenty ONE Diamonds® i od czego ona zależy?
10. Ile czasu potrwa realizacja mojego zamówienia?

11. Co gwarantuje Certyfikat Jakości?
12. Czy mogę zażyczyć sobie oprawienia mojego Diamentu?
13. Czy mogę zamówić Diament Pamięci z ukochanego zwierzęcia?

Co to jest „Diament Pamięci”?

 

Diament Pamięci to klejnot tworzony na indywidualne zamówienie z wykorzystaniem kosmyka włosów lub pokremacyjnego prochu zmarłej, szczególnie bliskiej zamawiającemu, osoby. Diament Pamięci jest czymś znacznie więcej niż tylko zwykłym diamentem. Jego walory wielokrotnie przewyższają diamenty naturalne, które pod żadnym względem nie są w stanie konkurować z Diamentami Pamięci. To w nim zamknięta jest esencją miłości do bliskiej osoby. Jest on tożsamy pod względem struktury i wyglądu z naturalnymi diamentami; fizycznie różni go od nich wyłącznie miejsce powstania i wyjściowy materiał, z którego powstaje. Dla Klienta stanowi on materialną formę, w jakiej ujęte zostały bezcenne wspomnienia po zmarłym, a stała obecność Diamentu Pamięci w bezpośrednim otoczeniu wspiera go w trudnych chwilach po stracie bliskiej osoby.

powrót na górę

________________________________________

Co o kremacji mówi Kościół?

 

Kościół już w roku 1963 dopuścił możliwość kremacji zgodnej z religią katolicką. Jak wyjaśnia kuria katowicka: „Chociaż Kościół usilnie zaleca zachowanie zwyczaju grzebania ciał zmarłych to jednak nie zabrania kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej (kan. 1176 § 3).”
Gdyby ta forma pochówku stała się w przyszłości powszechna, z całą pewnością Kościół zrówna ją w obrzędach religijnych z tradycyjnym grzebaniem ciała.
W dokumencie przyjętym przez Episkopat 20 czerwca 2009 roku czytamy: „Jeśli ciało zmarłego będzie skremowane, obrzędy pogrzebowe z udziałem rodziny i wspólnoty parafialnej powinny być odprawione przed kremacją (…)Po kremacji urnę należy złożyć w grobie lub w specjalnym kolumbarium, czemu towarzyszyć powinna jedynie najbliższa rodzina”.
W ONE Diamonds® głęboko wierzymy, że zachowanie w diamencie cząstki Najbliższych znajdzie zrozumienie i akceptację Kościoła. Każda tradycja była niegdyś innowacją. Każdy człowiek powinien mieć możliwość wyboru, niezależnie czy z niego skorzysta czy nie.

powrót na górę

________________________________________

Co o Diamentach Pamięci mówi Kościół?

Jak mówi ks. Dariusz Kowalczyk, Prowincjał Zakonu Jezuitów: „osobiście odradzałbym taką ekstrawagancję, bo sprawa jest kosztowna(…) Ale jeśli ktoś się uprze(…), to nie będzie to nic strasznego”.

 

„Z punktu widzenia Kościoła, jeśli działanie to nie zaprzecza idei zmartwychwstania, czyli nie wynika z przekonania, że śmierć to ostateczny koniec i nie ma nadziei na zmartwychwstanie ciała, dlatego możemy ze szczątkami zrobić cokolwiek, to nie jest to niezgodne z nauką Kościoła” – mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv

powrót na górę

________________________________________

Co znaczy, że diament jest spersonalizowany?

 

Przede wszystkim to, że materiał, z którego został stworzony Diament Pamięci, pochodzi od osoby zmarłej, szczególnie bliskiej zamawiającemu. Dla zamawiającego jest on więc wyjątkowym klejnotem. Od woli Klienta zależą również wielkość diamentu, kształt szlifu czy treść ewentualnej mikroinskrypcji wygrawerowanej laserowo na rancie korony Diamentu (rondyście). O niepowtarzalności Diamentu stanowi również dołączony do niego certyfikat zawierający skład chemiczny przekazanego materiału oraz pełną specyfikację uzyskanego klejnotu.

powrót na górę

________________________________________

Czy rozmiar diamentu zależy od ilości użytego materiału?

 

Rozmiar diamentu zależy przede wszystkim od długości procesu, a dokładniej długości fazy wzrostu diamentu. Im dłużej diament jest w fazie wzrostu, tym większy urośnie. Jednak proces rośnięcia w przypadku diamentów o wielkości powyżej 2.0 ct (karatów) jest bardzo niestabilny, przez co oferta ONE Diamonds® kończy się właśnie na tej wadze.

powrót na górę

________________________________________

Dlaczego diamenty ONE Diamonds® są tańsze niż diamenty w sklepach?

 

Cena diamentów wydobywanych z wnętrza Ziemi kontrolowana jest przez monopol jednej firmy. Monopoliście zależy na utrzymaniu jak najwyższych cen poprzez odpowiednie sterowanie podażą naturalnych diamentów. Diamenty tworzone przez ONE Diamonds® nie podlegają tym ograniczeniom. Ich cena zależy w dużej mierze od unikatowej technologii, natomiast ich rynkowa wartość zachowuje się podobnie jak w przypadku diamentów naturalnych – strukturalnie i wizualnie tożsamych.

Ceny diamentów naturalnych zależą od 3 czynników: koloru, popytu oraz możliwości ich wydobycia z głębi Ziemi.

Ceny w USD dla diamentów niepersonalizowanych biżuteryjnych (1,0ct):

Kolor Rzadkość
występowania
Diamenty
naturalne
Diamenty
laboratoryjne
Czerwony * * * * * $1,000,000+ $22,000
Błękitny * * * * * $150,000 – $500,000 $26,000
Zielony * * * * * $100,000 – $500,000 $19,500
Pomarańczowy * * * $50,000 – $200,000 $17,000
Żółty * * $10,000 – $50,000 $17,000

***** – najrzadziej  * – najczęściej
żródło: Rapaport Diamond Trading Network, Langerman.

powrót na górę

________________________________________

Ile materiału (włosów lub prochu) potrzeba do wykonania diamentu i co będzie z ewentualnym nadmiarem?

 

Potrzebujemy jedynie niewielki kosmyk włosów (0,5 – 2,0 g). W procesie zużywamy całość próbki. W przypadku prochów wystarczy nam ilość 250 – 500 gramów. Waga popiołów wynosi około 3% pierwotnej masy ciała. Po procesie kremacji pozostaje średnio ponad 2 kg popiołu, a więc potrzeba jedynie ich niewielkiej części, by stworzyć Diament Pamięci. W procesie zużyta zostanie cała ilość powierzonego prochu. Przekazany nam materiał traktujemy na każdym etapie tworzenia Diamentu z należytym szacunkiem i czcią.

powrót na górę

________________________________________

Czy można stworzyć diament z prochów osoby zmarłej dawno temu?

 

Oczywiście jest to całkowicie możliwe. Wiek popiołu nie ma żadnego wpływu na proces syntezy Diamentu Pamięci.

powrót na górę

________________________________________

W jakiej kolorystyce występują diamenty ONE Diamonds® i od czego ona zależy?

 

Obecnie ONE Diamonds® tworzy diamenty w odcieniach: błękitnym, żółto-pomarańczowym, zieleni, głębokiej czerwieni oraz bezbarwnym.  Najogólniej – nasycenie kolorem zależy od zawartości różnych pierwiastków. Intensywność koloru błękitnego zależy od ilości cząsteczek boru (B) w graficie użytym do stworzenia Diamentu. Jest ona unikalną cechą każdego człowieka i nie jest modyfikowana. Odcień każdego Diamentu Pamięci tworzy więc osoba, z której prochów stworzono dany klejnot. Jeśli ilość boru jest znikoma, diament będzie niemalże bezbarwny, jeśli jest duża, jego odcień będzie intensywny.  Kolor żółty i pomarańczowy nadaje diamentom azot (N) zawarty w ich strukturze. Uzyskanie koloru zielonego wiąże się z zastosowaniem podczas fazy wzrostu nieco wyższej, niż dla diamentów żółtych, temperatury i ciśnienia. Aby uzyskać kolor czerwieni diament poddawany jest po zakończeniu fazy wzrostu, procesowi elektronowego „bombardowania”. Kolor diamentu jest jego stałą, integralną cechą. Nie zmienia się z upływem czasu.

powrót na górę

________________________________________

Ile czasu potrwa realizacja mojego zamówienia?

 

Naszym priorytetem podczas realizacji zamówienia jest perfekcja procesu i dzieła. Czas oczekiwania zmienia się z racji złożonej natury samego procesu oraz ilości zamówień realizowanych w danym czasie. Należy jednak przyjąć, że od chwili złożenia zamówienia i zanotowania wpłaty do otrzymania Diamentu Pamięci mija z reguły od 8 do 12 tygodni.

powrót na górę

________________________________________

Co gwarantuje Certyfikat Jakości?

 

Certyfikat jest świadectwem oryginalności Diamentu Pamięci. Zawiera m.in. jego wagę, szlif, kolor, czystość, informacje o zawartej mikroinskrypcji oraz skład chemiczny dostarczonej próbki wskazujący powierzony materiał jako źródło pochodzenia klejnotu.

powrót na górę

________________________________________

Czy mogę zażyczyć sobie oprawienia mojego Diamentu?

 

Diamenty Pamięci przekazywane są rodzinie w gustownych drewnianych opakowaniach tworzonych na specjalne zamówienie i dedykowanych właśnie na ten wyjątkowy cel. Na opakowaniach wygrawerowane są imię i nazwisko oraz data narodzin i śmierci. Jednak na życzenie usługę oprawienia zaoferować możemy każdemu Klientowi z gwarancją całkowitego poszanowania jego Diamentu. Klient może również zająć się oprawą kamienia we własnym zakresie – kiedykolwiek zechce – lub pozostawić go nieoprawionym.
Aby zobaczyć propozycje opraw KLIKNIJ.

powrót na górę

________________________________________

Czy mogę zamówić Diament Pamięci z ukochanego zwierzęcia?

 

Nie. Diament Pamięci jest klejnotem przeznaczonym dla ludzi i tworzonym ze szczątków osób zmarłych w naszym laboratorium, realizującym wyłącznie takie zlecenia. Obowiązujące podczas kreacji Diamentu procedury wykluczają zastosowanie materiału innego, niż pochodzący od ludzi.

powrót na górę