Najwspanialsze wspomnienia zaklęte w klejnocie...
Współpraca

Jeżeli reprezentują Państwo Krematorium lub Zakład Pogrzebowy - zapraszamy do współpracy. Zanim jednak włączymy Państwa Zakład do sieci naszych Partnerów, chcemy mieć pewność, że najwyższe profesjonalne standardy i wartości etyczne, tak istotne w tej branży, rozumiemy i postrzegamy jednakowo.

Zapraszamy do współpracy
Czym są diamenty?

Diament stanowi najpiękniejszą formę krystaliczną węgla. Żaden inny kamień szlachetny nie dorównuje mu twardością. Przetrwał miliardy lat, opierając się siłom natury, by olśniewać swym pięknem i blaskiem. W tej części serwisu prezentujemy Państwu garść podstawowych wiadomości o tych wyjątkowych klejnotach.

Więcej o diamentach

Dla PartnerówPROCES

Tworzenie spersonalizowanych Diamentów Pamięci z prochów zmarłych osób to proces niezwykle skomplikowany. Odbywa się on w laboratorium pod czujnym okiem naukowców. Podczas wzrostu diamentu ścisłej kontroli podlega ponad 200 różnych parametrów.

 

 

Proces polega na stworzeniu w warunkach laboratoryjnych naturalnego środowiska powstawania diamentu. Warunki tego środowiska są tożsame z panującymi 150 km pod powierzchnią Ziemi. Należy do nich m.in. dochodząca do 2500°C temperatura oraz ekstremalne ciśnienie – nawet 7.000 atmosfer. Techniczna nazwa tego procesu to synteza monokryształu metodą HPHT.

 

 

Diament Pamięci powstać może z materiału dwojakiego rodzaju – kosmyka włosów osoby zmarłej (przy pochówku tradycyjnym lub przed kremacją) lub popiołu powstałego po kremacji (jeśli na nią się zdecydowano). Kosmyk włosów w ilości od 0,5 do 2 g przesyłany jest do naszego laboratorium w specjalnym, szczelnym pojemniku z plombą gwarancyjną, któremu nadajemy jednostkowy numer identyfikacyjny (ID). Numer ten służy następnie naszym Klientom do śledzenia wszystkich etapów kreacji zamówionego Diamentu Pamięci.

 

Pierwszy etap polega na uzyskaniu odpowiedniej ilości węgla. W przypadku włosów (od 0,5 do 2 g) proces opiera się na ich całkowitym zwęgleniu w odpowiedniej temperaturze w środowisku próżniowym. W przypadku popiołów ekstrahowane są związki potasu i wapnia, stanowiące blisko 90% ich składu. Po zakończeniu wszystkich procedur pozostaje czysty węgiel. Przeprowadzoną procedurę kończy certyfikat składu chemicznego dostarczonego materiału. Zamawiający otrzymuje go wraz z diamentem.

 

Z węgla uzyskujemy grafit, który wraz z diamentowym ziarenkiem umieszcza się w odpowiednio przygotowanym pojemniku. Na przygotowanie to składa się wiele elementów, jednak kluczowym jest  katalizator, będący mieszanką metali, umożliwiający po stopieniu łączenie się atomów węgla w monokryształ.

 

Całość zamykana jest w specjalnej prasie, która tworzy warunki możliwie najbardziej zbliżone do panujących głęboko w płaszczu Ziemi. W niej powstaje spersonalizowany Diament Pamięci.

 

 

Po zakończeniu procesu otrzymujemy surowy diament, który poddany zostanie – stosownie do życzenia Klienta – specjalistycznej obróbce zgodnej z kanonami sztuki. Nadany mu zostanie odpowiedni szlif, a następnie diament zostanie wypolerowany. Na życzenie wygrawerujemy także na rancie korony diamentu dowolną laserową mikroinskrypcję widoczną dopiero w dwudziestokrotnym powiększeniu. Jej treść zależy wyłącznie od Klienta. Może być to data, imię, ciepły zwrot czy wers poezji. Możemy również wykonać jej mikroskopową fotografię.